Developer от Бога

DV

четверг, 6 июля 2017 г.

Бронецький Замок. 3D реконструкція

Сприймаючи відступ монголо-татар на чолі з Батиєм як явище тимчасове, в другій половині 13 століття в Угорському королівстві поспіхом зводяться різного роду об'єкти військового значення. Саме в цей час починають будувати перші укріплення на горі Бронецького Замку. Основне призначення замку це - контроль кордону королівства з боку карпат, його шляхів, а також як місце дислокації невеликих військових загонів. Завдяки розміщенню в важкодоступному місці на крутих скелястих схилах, з відсутністю зручних шляхів підходу, замок важко було успішно атакувати чи непомітно до нього наблизитись.
Перша згадка про нього датується 1265 роком, коли замок штурмував Іштван V, який постійно намагався захопити трон свого батька короля Бели IV піднімаючи повстання. В 1273 році королем Ласло IV Кун (сином Іштвана V) була видана грамота в якій згадується Бронецький замок, що був відібраний у ворогів його батька. Останній король династії Арпадів - Ендре III був вимушений зруйнувати деякі прикордонні фортеці через мирний договір з іншим претендентом на трон - герцогом Альбрехтом Австрійським. В 1291 році замок був зруйнований. Ця дата й стала офіційним відходом замку від політичний й воєнних справ. Уже в 1336 році в межевих описах місцевості він згадується як руїна Бронецького Замку або «destructum castrum Baranka».
Проте замок далі продовжував відігравати роль в житті людей. Часто він використовувався різними мандрівниками чи авантюристами як місце відпочинку з дороги, куди вони заселялись на декілька днів чи навіть тижнів й місяців. Останне в деякій мірі підтверджується записами від 1511 року угорським військовим писарем Габор Тидошем, принаймні він згадує руїни Бронецького замку як "viatorum ruinas" або руїни мандрівників. Й немає сумнівів що руїни замку бачили немало різних людей того часу.
Вже близько 700 років як замок лежить в руїнах, й можна було б взагалі все сприймати як легенду, проте залишки кам'яних стін роблять його цілком історичним об'єктом, одним з двох Закарпатських Лицарських Замків.

Комментариев нет:

Отправить комментарий